[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]Návrat na hlavní stranu

Krajská rada jednala o problémech Rožnova pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM, ZLÍN - Na svém dalším výjezdním zasedání jednala Rada Zlínského kraje s představiteli města Rožnov pod Radhoštěm. "Naše výjezdní zasedání začínají mít stále konkrétnější výstupy. Města pro nás připravují podrobné podklady, na jejichž základě můžeme některé z problémů pomoci řešit, což považuji za důležité. Právě včerejší jednání v Rožnově pod Radhoštěm bylo velmi věcné a konkrétní. Dohodli jsme se například na společných postupech při budování obchvatu centra města," uvedl hejtman František Slavík.

Jednalo se především o rekonstrukci známé křižovatky u Janíků a právě obchvatu centra města. Tato dopravní stavba by měla vyloučit veškerou dopravu, včetně těžké nákladní z rekonstruovaného náměstí. Město již do přípravy této akce v posledních letech vložilo asi 11 milionů korun. Představitelé Zlínského kraje prosadili do rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na tuto akci pro příští rok 10 milionů korun. "Jsme si vědomi důležitosti této stavby, peněz na investice v celém kraji je poměrně málo, takže i tuto částku považuji za úspěch. Nyní ale musíme doufat v to, že její výši neovlivní povodně v českých krajích," uvedl zástupce zlínského hejtmana Josef Mikeska, který je zodpovědný za dopravu.

Jednalo se také o zabezpečení hasičského záchranného systému, zajištění dopravní obslužnosti, řešení sesuvu půdy v obci Dolní Bečva a nabytí armádního skladu pohonných hmot do vlastnictví obce Halenkov."Ke všem tématům jsme získali podrobné podklady, které předáme našim odborům a budeme se jimi na kraji podrobně zabývat," uvedl statutární zástupce zlínského hejtmana Libor Lukáš.

Kraj také vyjádřil města podporu při projednávání žádosti města o rekonstrukci Základní školy 5. května.

Patrik Kamas, tiskový mluvčí
067/7043135, 0724010743

Zveřejněno 20.08.2002Copyright 1998-2021 © Luděk Šorm