[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]Návrat na hlavní stranu

Objekt uzavírané školy nabízí kraj pro děti postižené povodněmi

ZLÍN - Školský objekt pro několik desítek dětí, který by mohl sloužit k provizorní výuce žáků z oblastí postižených povodněmi nabízí Zlínský kraj. Jde o budovu Centra odborné přípravy Otrokovice na ulici Jožky Jabůrkové v Otrokovicích. Budova nebude již v září plně využívána, protože škola je sloučena s dalším učiliště, kde bude také probíhat převážná část výuky všech žáků.

"Jde o další druh pomoci, kterou můžeme lidem a především dětem z oblastí, které postihly katastrofální povodně poskytnout. Lidé a zejména děti nebudou potřebovat jen ubytování, ale také místo, kde by mohly pokračovat ve vyučování. Tento vybavený objekt, u něhož je možno zajistit také ubytování je ideálním místem. Celou záležitost jsme konzultovali s otrokovickým starostou Stanislavem Mišákem, který má s těmito věcmi a pomocí zkušenosti z roku 1997. Shodli jsme se na tom, že by bylo vhodné také uto pomoc nabídnout," uvedl zástupce zlínského hejtmana Josef Mikeska.

Odbor školství mládeže a sportu krajského úřadu v současné době nabízí také další kapacity pro lidi postižené povodněmi, jde o:
- 25 ubytovacích míst v lokalitě Vsetín pro děti, včetně pedagogického dozoru a programu
- 25 ubytovacích míst v lokalitě Drslavice, včetně pedagogického dozoru a programu
- 100 ubytovacích míst ve Škole v přírodě v lokalitě Rajnochovice, pokud budeme informováni s předstihem rovněž včetně pedagogického dozoru a programu.
Dále je ihned k dispozici ubytovací kapacita zhruba 2.000 lůžek v domovech mládeže a internátech v okresech Zlín, Kroměříž, Vsetín a Uherské Hradiště, včetně stravování a po dohodě i program a pedagogický dozor.

Patrik Kamas, tiskový mluvčí
067/7043135, 0724010743

Zveřejněno 20.08.2002Copyright 1998-2021 © Luděk Šorm