[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]Návrat na hlavní stranu

Sklad soli pro zimní údržbu bude stát 7,6 milionu korun

ZLÍN - Investiční záměr na výstavbu skladu soli a solanky v areálu Správy a údržby silnic v Uherském Hradišti za 7,6 milionu korun schválila na svém včerejším jednání krajská rada. Důvodem výstavby je havarijní stav současného skladu. Finanční zajištění této akce proběhne z investičního fondu správy silnic v Uherském Hradišti a z prostředků Zlínského kraje.

"Správa a údržba silnic Uherské Hradiště zabezpečuje posyp vozovek v oblasti Uherského Brodu ze střediska Uherský Brod. K tomu je využíván sklad soli, objekt na výrobu solanky a sklad posypového materiálu. Tyto stavby byly pořízeny jako provizoria z objektů, které sloužily dříve k jiným účelům.Tak je tomu především u skladu soli, který byl vybudován před rokem 1945 a nebyl určen ke skladování agresivního materiálu. Dosud provedené opravy pouze zajistily objekt před zřícením, nemohly však zamezit korozi a jeho celkovému chátrání," vysvětlil důležitost investice statutární zástupce zlínského hejtmana Libor Lukáš, který je za oblast investic v kraji zodpovědný.

Havarijní stav současného provizoria ohrožuje bezpečnost a zdraví pracovníků při manipulaci se skladovaným materiálem. Také případná oprava konstrukčně nevyhovujícího skladu je neúčelná a hospodárně neopravitelná, jeho údržba by vyžadovala časté a vysoké finanční náklady a proto se navrhuje stávající sklad soli odstranit. "To jsou jasné argumenty, proč je třeba tuto investici provést," uvedl zástupce Lukáš.

Patrik Kamas, tiskový mluvčí
067/7043135, 0724010743

Zveřejněno 20.08.2002Copyright 1998-2021 © Luděk Šorm