[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]Návrat na hlavní stranu

Jihočeské folklorní sdružení vydalo DVD z akce "Posvícenské setkání"

Jihočeské folklorní sdružení vydalo v těchto dnech dokumentační DVD kulturní akce "Posvícenské setkání", jenž se uskutečnilo 31. října tohoto roku v rámci příhraničního projektu partnerských organizací JFoS a Volkskultur Niederösterreich "Za lidovými tradicemi se sousedy" v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí.
obal DVD
obal DVD

K připomenutí přikládám tiskovou zprávu z uvedené akce:

Kulturní vystoupení, posezení s přáteli, seminář, koncert, řemeslné dílny-kovářství, drátenictví, práce na hrnčířském kruhu, taneční dílna, soutěže, diskotéka, opékání špekáčků u táboráku, dechová hudba, návštěva kláštera, návštěva muzea dobré jídlo i pití. To vše se odehrálo při Posvícenském setkání, jenž pořádalo Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s Volkskultur Niederösterreich v rámci příhraničního projektu "Za lidovými tradicemi se sousedy".

Celý program se uskutečnil převážně v Hotelu Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí v sobotu 31. října za účasti jihočeských souborů Javor, Malý Furiant, Kovářovan a dolnorakouských souborů Wachauer Trachten- und Heimatverein Krems-Stein, Vokalensemble Pressbaum, které tak společně oslavily úspěšné rozvíjení přátelských vztahů mezi Jihočeským folklorním sdružením a Volkskultur Niederösterreich.

Setkání se zúčastnila také manažerka Volkskultur Niederösterreich Verena Hofstetter, předseda Folklorního sdružení ČR Zdeněk Pšenica, generální sekretář zahraničních vztahů FoS ČR Jarmila Mrnuštíková, za Jihočeský kraj-Kulturní most Hermína Mocová i ředitel Hotelu Zvíkov a víceprezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR Jindřich Žydek i další hosté.

Popisovat průběh celého setkání by zabralo mnoho stránek. Proto bych chtěl na základě velmi příznivého hodnocení od našich zúčastněných souborů, hostů a zejména rakouských přátel poděkovat všem zúčastněným souborům, dále organizátorům z řad výboru JFoS a Kovářovanu, jenž dohlíželi na hladký průběh akce a starali o přítomné hosty. Za podporu Posvícenského setkání děkuji i našim partnerům - Hotelu Zvíkov, Pivovarskému dvoru Zvíkov, Pekařství Kovářov, Ateliéru Radost a v neposlední řadě i Jihočeskému kraji a obci Kovářov.

Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
IČ: 26544636, DIČ: CZ26544636
Kovářov 3, 398 55
e-mail: milan.skoch@jfos.cz
tel.: 382 594 106, 604 692 062 www.jfos.cz

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj

Zveřejněno 14.12.2009 v 23:33 hodinCopyright 1998-2021 © Luděk Šorm