[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]Návrat na hlavní stranu

Přípravy na 50. MORAVSKÝ PLES v Praze vrcholí

25.února 2006 v Národním domě na Smíchově
Letošní jubilejní Moravský ples se uskuteční již 25.února 2006 v Národním domě na pražském Smíchově. Ve všech jeho prostorách se představí čtrnáct folklorních souborů a skupin i cimbálových muzik z Moravy, pražské soubory Krušpánek a Hanáci a zpěváci, tanečníci a muzikanti Slováckých krúžků z Prahy, Brna a Bratislavy. Pořadatelé očekávají více než 400 krojovaných účastníků. Soubory přijedou do Prahy ze Strážnice - Danaj, Mikulova - Pálava, Prostějova - Mánes, Nového Jičína -. Javorník, Buchlovic - Folklorní studio, Chasa z Velkých Pavlovic, Slovácké krůžky z Tvrdonic a Prušánek.
Z loňského Moravského plesu
Z loňského Moravského plesu
Hlavní program začíná v 19.30 hodin defilé všech krojovaných skupin, moravskou hymnou a ukázkami z programů jednotlivých souborů. V hlavním sále bude pak k tanci hrát dechová hudba Podlužanka z Tvrdonic a v dalších sálech cimbálové muziky. Již tradičně v půl jedenácté zatančí krojované páry Moravskou besedu a před půlnocí bude v Hlavním sále Společné zpívání mužských sborů. Muziky budou hrát i ve foyer a dalších prostorách.
Od konce ledna jsou v Praze vylepeny plesové plakáty, o plese informují noviny pražských obvodů, folklorní vysílání ČRO stanice Praha, webovské stránky FoS ČR.
Moravský ples pořádají Slovácký krúžek v Praze, Valašský krúžek Praha, Hanáci - spolek rodáků a přátel Hané v Praze ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR.
Moravský ples je součástí oslav 110. výročí založení Slováckého krúžku v Praze.
Vstupenky jsou k dostání v pokladně Národního domu na Smíchově a u paní Heleny Šálové tel. 244 464 459.

Dušan Macháček

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Moravský ples
Zveřejněno 11.02.2006 v 11:32 hodinCopyright 1998-2023 © Luděk Šorm