[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]Návrat na hlavní stranu

Představitelé kraje se opět setkali se starosty malých obcí

ZLÍN - Se starosty dalších malých obcí Zlínského kraje jednali při své pravidelné pracovní cestě po kraji zástupci zlínského hejtman Libor Lukáš a Josef Mikeska.

Tentokrát se v Chropyni a Rymicích setkali se zástupci obcí: Chropyně, Břest, Žalkovice, Kyselovice, Záříčí, Skaštice a Rymice, Pravčice, Roštění, Němčice, Rusinovice, Pacetluky, Kostelec.

"Hlavním tématem našich jednání byla především problematika zániku okresních úřadů a s tím související metodická pomoc malým obcím ze strany kraje. Tu totiž v současné době vykonávají právě okresní úřady. Starostům jsme slíbili, že se pro krajský úřad pokusíme vytvořit takové podmínky, aby tuto metodickou, pro malé obce velmi potřebnou, pomoc mohl prakticky provádět. Bude tedy potřeba vytvořit takové mechanismy, abychom mohli obcím pomoci," uvedl statutární zástupce zlínského hejtmana Libor Lukáš.

Starosty zajímala také problematika dopravní dostupnosti a obslužnosti. "Slíbili jsme, že se pokusíme garantovat současnou dopravní obslužnost a postupně ji budeme zlepšovat a zefektivňovat," uvedl zástupce hejtmana Josef Mikeska, který je za dopravu zodpovědný.

Kraj chce pomoci obcím řešit také některé dlouhodobé problémy. Například v obci Záříčí zůstal po povodních poměrně rozsáhlý vojenský areál, s jehož využitím si obec sama neví rady. "Jednou z množností jak pomoci, je zařadit tyto plochy do naší databáze území využitelných pro investory a podnikání. Areál můžeme například představit na investičním veletrhu Real Expo v Mnichově, kde budeme jako kraj své území a příležitosti na něm prezentovat," řekl Lukáš.

Patrik Kamas, tiskový mluvčí
067/7043135, 0724010743

Zveřejněno 23.08.2002Copyright 1998-2021 © Luděk Šorm