[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]Návrat na hlavní stranu

Partnerství obcí odbourává hranice mezi lidmi

Skupinu Francouzů, Němců a Britů, která v tyto dny navštívila obec Libčany na Hradecku, přijal 19. srpna hejtman Královéhradeckého kraje Pavel Bradík. Zahraniční hosté nejdříve vyjádřili účast s Českou republikou, kterou postihly ničivé záplavy. S hejtmanem pak hovořili nejen o povodních, ale také na téma evropské spolupráce.
Zahraniční hosté, kteří jsou obyvateli francouzského Le Mele, německého Falkensteinu a britského Faringdonu, přijeli na pozvání Libčanských na jejich pouť a s ní spojenou slavnost odhalení obecního znaku a vyvěšení obecního praporu. Jak informoval předseda libčanského Sdružení pro mezinárodní partnerství Augustin Čermák, chce obec opět za rok v srpnu přivítat kolem osmdesáti Francouzů. Dohodli se, že si budou návštěvy oplácet po dvou letech. Angličanům, kteří jsou u nás poprvé, představují partneři Hradecko. Po dvouletých neformálních přátelských kontaktech by s nimi měly Libčany uzavřít oficiální partnerskou dohodu. Do Německa podle Čermáka jezdí spíše mladí. Letos v červnu tam byli již potřetí.
"Jak je vidět, lidé nepotřebují k vytvoření spojené Evropy ani úřady a instituce...", uzavřel s potěšením hejtman P. Bradík.

Tisková zpráva KÚ Královéhradeckého kraje

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 21.08.2002Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm