[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]Návrat na hlavní stranu

Studenec

Obec Studenec se nachází východně od Třebíče, od okresního města Třebíč je vzdálena 13 kilometrů, od města Náměšť nad Oslavou je vzdálena 7 kilometrů západně.
Svými katastrálními hranicemi sousedí Studenec na severu s obcemi Pyšel a Pozďatín, na západě se Smrkem a Koněšínem, na jihu s obcí Kozlany a Třesov a na východě s Okarcem a Častoticemi.

Střediskem obvodního významu je okresní město Třebíč. Obec spáduje k Náměšti nad Oslavou, kde je stavební úřad a vyšší občanská vybavenost. Pošta pro obec Studenec je v sousedním Koněšíně.

Území obce leží na sever od údolí řeky Jihlavy ve východní části okresu Třebíč v oblasti Českomoravské vysočiny, v území zemědělsky, rybníkářsky a lesnicky využívaném. Jižní a střední část katastrálního území tvoří mírně zvlněné odlesněné plochy náhodní roviny, která je zcela zemědělsky využívána. Severní část k.ú. tvoří souvisle zalesněné plochy, rozčleněné údolími toků Okareckého a Maršovského potoka a jejich přítoků, které protékají územím od severozápadu k jihovýchodu. V severozápadní části jsou plochy rybníků - Studenecký a Hlad. Sama obec leží ve střední části katastrálního území Studenec v nadmořské výšce 440 až 460 m n.m. a to v mělkém údolí potoka Poulík, který protéká severním okrajem obce směrem k východu. Obec je obklopena zelení zahrad, na které na severním a jižním okraji navazují plochy drobné držby a sadů.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

NA ÚZEMÍ OBCE EVIDUJEME


Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: uživatel č. 685 org. 56, 23.08.2004 v 14:34 hodinCopyright 1998-2020 © Luděk Šorm